bilynskavystoupila již jako jedenáctiletá s Lvovskou filharmonií v koncertu d moll KV-466 od W. A. Mozarta. Státní konzervatoř ve Lvově ukončila se zlatou medailí (1983). Na absolventském koncertě hrála Brahmsův koncert B dur op.83. č.2. Dalšího vzdělání se jí dostalo na pražské Akademii múzických umění, kde absolvovala aspiranturu v roce 1990. Od roku 1991 je řádným pedagogem na této škole a vede zde jako jediná žena klavírní třídu.

Její talent se zúročil na mnoha mezinárodních soutěžích. Již v patnácti letech vyhrála celostátní soutěž na Ukrajině (1976). Cestu na koncertní podia jí však teprve zaručily úspěchy na mezinárodních soutěžích. Je laureátkou z Kolína nad Rýnem, Barcelony, Cincinnati a Zaragozy.

Jako sólistka vystupovala především v Německu (festivaly - Bodensee, Kisinger Sommer), Španělsku, Itálii, USA a v Japonsku. Koncertovala s Pražskými symfoniky, Slovenskou, Brněnskou a Severočeskou filharmonií, Kastilským národním orchestrem a s dalšími hudebními tělesy.

Repertoár Kvity Bilynské obsahuje všechna stěžejní díla klavírní literatury s důrazem na ruskou (sovětskou) hudbu.

Je zakládající členkou Kubelíkova tria (1992). V rámci komorní hudby koncertovala s významnými umělci jako např.: YoYo-Ma, Pamela Franck, Josef Suk, Yuri Gandelsman,…